Kognitív- és Neuropszichológiai Tanszék
Együtt fejlődünk
A tanszékről röviden
A szegedi Megismeréstudományi és Neuropszichológia Programot (más néven Szegedi Kognitív Programot) 1999-ben Pléh Csaba szervezte meg és indította el a Szegedi Tudományegyetem Pszichológia Tanszékén. A program 2012-ig a Megismeréstudományi Szakcsoport gondozásában működött, Németh Dezső vezetésével. 2013-tól a Megismeréstudományi szakcsoport átalakult Kognitív és Neuropszichológiai Tanszékké, a korábban már intézetté szerveződött intézmény keretei között.
A Tanszék oktatói látják el a Pszichológiai Intézet BA óratervének általános lélektani és módszertani óráit, a mesterképzésben pedig külső munkatársakkal együtt működtetik a Kognitív pszichológiai specializáció programját.
A tanszék kutatási profilja a kognitív tudomány és a neuropszichológia szerteágazó területeit fogja át. A főbb kutatási témák a következőek:
- Vizuális kategorizáció
- Arcpercepció
- Perceptuális és motoros tanulás
- Iimplicit tanulás
- Az alvás, és az alvásdepriváció hatásai
- Kognitív funkciók különböző neurodegeneratív betegségekben (sclerosis multiplex, neglect, stroke) és fejlődési rendellenességekben
- Affordancia észlelés tárgyhasználatban
- A kognitív tudomány elméleti és történeti kérdései az ökológiai pszichológia és az “embodiment” megközelítések nézőpontjából

Kérdésed van?
A képzéssel kapcsolatban felmerülő kérdések, problémák esetén kérjük, írjon emailt. Telefonon vagy személyesen kizárólag e-mailben előre egyeztetett időpontban érhetőek el ügyintéző kollégáink.
Legfrissebb híreink

Könyvbemutató és szakmai beszélgetés: Traumák nyomában – Nők, szerhasználat és csoportos tanácsadás
Intézetünk és az MPT Dél-magyarországi Tagozat

Emlékezetre fókuszáló új tanulási módszer – Interjú Dr. Racsmány Mihállyal
Intézetvezetőnk, Dr. Racsmány Mihály az Indexnek adott interjúban egy új tanulás módszertani applikációt

TudásTér – Developmental Parenting
A Tudás Tér következő előadását Feyza Yalman Çetinkaya tartja 2025. április 30-án 12